Portfolio

Zwiastun filmu „Podróż do wnętrza Ziemi”


Zobacz w jakości FullHD na Vimeo
Zobacz w jakości FullHD na YouTube
Ściągnij animację w oryginalnej jakości


Zwiastun piętnastominutowego filmu opowiadającego o podróży do wnętrza Ziemi, który jest wyświetlany w kinie 5D w Centrum Geoedukacji w Kielcach. Film został przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży.

Naszą pracę nad filmem rozpoczęliśmy od konsultacji z naukowcami i przygotowania stosownego scenariusza. Dużym wyzwaniem była długość filmu i różnorodność scen, które są w nim pokazane. Sama podróż to kilkanaście różnych scenerii, poczynając od otoczenia Centrum Geoedukacji, poprzez wielką jaskinię, podziemne jezioro, różne warstwy skał, płaszcz i jądro Ziemi, aż po Islandię. Ponadto, w filmie pokazanych jest również kilka scen rodzajowych, ukazujących prehistoryczne życie z różnych okresów. Musieliśmy zatem na pewien czas stać się specjalistami od prehistorycznej fauny i przygotować wiele różnorodnych modeli ówczesnych zwierząt, które znamy jedynie ze skamieniałości. Musieliśmy także w wiarygodny sposób przedstawić wnętrze Ziemi, którego nikt przecież nigdy nie widział.

Cały film został stworzony w technologii stereo-3D i można go oglądać przy użyciu okularów w specjalnie do tego celu zbudowanej kapsule. Aby wrażenie podróży było jak najbardziej wiarygodne, ściśle współpracowaliśmy ze specjalistami od efektów „5D”. Dzięki temu w odpowiednich momentach filmu na widzów działają dodatkowe elementy, takie jak podmuchy powietrza, dym, woda, zapachy i zsynchronizowany ruch foteli. Kapsuła wraz z filmem jest główną atrakcją Centrum Geoedukacji w Kielcach i była szeroko opisywana w mediach.

Poniżej zamieszczamy kilka wybranych ujęć z filmu, a także zdjęcia kina-kapsuły, w której wyświetlany jest nasz film.

Klient: Geopark Kielce


Ujęcia z filmu

Podróż 1Podróż 2Podróż 3Podróż 4Podróż 5Podróż 6Podróż 7Podróż 8Podróż 8Podróż 8Podróż 8Podróż 8


Zdjęcia kapsuły

Kapsuła 1Kapsuła 2Kapsuła 3Kapsuła 4Kapsuła 5Kapsuła 6